شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
خدمات الکترونیکی
آیین نامه ها
سایر
دانشکده علوم انسانی

         معرفی دانشکده علوم انسانی

دانشكده علوم انساني مؤسسه آموزش عالی آل طه در سال 1391 فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر با دارا بودن  حدود 1000 دانشجو در 8 کدرشته در مقطع كارشناسي و  3 کدرشته در مقطع کارشناسی ارشد، به کار خود ادامه می‎دهد. همچنین ارائه سرويس آموزشي دروس عمومي و معارف (زبان انگليسي، ادبيات فارسي، تربيت بدني و معارف اسلامي) به دانشجویان تمام رشته‎ها به عهده این دانشکده می‎باشد. نقش ویژه و راهبردی علوم انسانی در کشور و اهتمام خاص مسئولان نظام به علوم انسانی، نقش و اهمیت این دانشکده را دوچندان کرده است.

از دیدگاه مقام معظم رهبری، علوم انسانی به اندازه علوم صنعتی و پزشکی مهم هستند و پیشرفت و نظریهپردازی در آنها از اهمیت ویژهای برخوردار است. ایشان بسیاری از حوادث و اتفاقات دنیا را ناشی از نظریهپردازیهای دانشمندان این رشتهها میدانند و میفرمایند: «بسیاری از حوادث دنیا حتّی در زمینههای اقتصادی و سیاسی و غیره، محکومِ نظرات صاحبنظران در علوم انسانی است؛ در جامعهشناسی، در روانشناسی، در فلسفه؛ آنها هستند که شاخصها را مشخص میکنند.»

از دیدگاه معظمله علوم انسانی جهتدهنده و فکرساز است و مسیر و مقصد حرکت جامعه را تعیین میکند. میتوان گفت یکی از دلایل مهم تأکید ایشان بر علوم انسانی این است که ایران کشوری در حال توسعه است و برای پیشرفت و توسعه، الگوی کاملی لازم است که مقصد و مسیر براساس آن روشن شود. تعیین این الگو و معیارها و شاخصهای توسعه برعهده علوم انسانی میباشد.

متاسفانه علی‎رغم اهمیت و تأثیر گسترده و ژرف علوم انسانی بر ساحت‎های مختلف زندگی فردی و اجتماعی، این علوم از طریق ترجمه متون غربی و به شکل وارداتی وارد کشور شده است. رهبر معظم انقلاب در موارد متعددی به این وضعیت ناگوار اشاره میفرمایند: «بسیاری از مباحث علوم انسانی، مبتنی بر فلسفههایی هستند که مبنایش مادیگری است، مبنایش حیوان انگاشتن انسان است، عدم مسئولیت انسان در قبال خداوند متعال است، نداشتن نگاه معنوی به انسان و جهان است. خوب، این علوم انسانی را ترجمه کنیم، آنچه را که غربیها گفتند و نوشتند، عیناً ما همان را بیاوریم به جوان خودمان تعلیم بدهیم، در واقع شکاکیت و تردید و بیاعتقادی به مبانی الهی و اسلامی و ارزشهای خودمان را در قالبهای درسی به جوانها منتقل کنیم؛ این چیز خیلی مطلوبی نیست.»

 

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، دانشکده علوم انسانی موسسه آموزش عالی آل طه تربیت افرادی دغدغه‎مند، مؤمن، متعهد و متخصص را سرلوحه کار خود قرارداده و با تکیه بر رکن اساسی دانشگاه، یعنی دانش، مهمترین رسالت خود را بنا به فرموده ایشان «تولید عالم، تولید علم و جهت‎دهی صحیح به عالم و علم» می‎داند.


   دانشکده علوم انسانی

گروه حقوق

1

کارشناسي حقوق

2

کارشناسي ارشد ناپيوسته حقوق جزا و جرم شناسی

3

کارشناسی ارشد ناپیوسته حقوق خصوصی

 

گروه مدیریت و حسابداری

1

کارشناسي مديريت بازرگاني

2

کاردانی پیوسته حسابداری بازرگانی- حسابداری

3

کارشناسی حسابداری

 

گروه روانشناسی و علوم تربیتی

1

کارشناسي علوم تربيتي- مديريت و برنامه ريزي آموزشي

2

کارشناسي روانشناسي

 

گروه فلسفه

1

کارشناسي فلسفه وحکمت اسلامي

2

کارشناسي ارشد ناپيوسته الهيات ومعارف اسلامي - فلسفه وکلام اسلامي

 

گروه علوم قرآن و معارف

1

کارشناسي علوم قرآن و حديث

 

ادبیات

1

کارشناسي ناپيوسته آموزش زبان انگليسي

 

رییس دانشکده: دکتر غلامحسین بلندیان

جانشین رئیس دانشکده: دکتر مریم نوروزی

معاون پژوهشی : دکتر سید مهدی رحمتی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی : دکتر سمیه تصدیقی

مسئول دفتر: خانم الهه دلیرنسب

 

تلفن تماس: 44338030-021

 

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است