چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
خدمات الکترونیکی
آیین نامه ها
سایر
گروه ادبیات

 گروه ادبیات

گروه ادبیات مؤسسه آموزش عالی آل طه در سال 1392فعالیت خود را با اخذ مجوز در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته آغاز نمود. برگزاری دروس عمومی شامل فارسی عمومی، زبان عمومی و ورزش نیز به عهده این گروه میباشد.

رشته آموزش زبان انگلیسی

هدف از تشکیل دوره کارشناسی ناپیوسته آموزش زبان انگلیسی، تربیت افراد واجد صلاحیت برای تدریس زبان انگلیسی در مدارس و مؤسسات مختلف و برآوردن نیازهای جامعه از نظر نیروی انسانی متخصص در زمینه تحقیق در مسایل آموزش زبان و دیگر مشاغل مربوط میباشد. افرادی که برای این دوره انتخاب میشوند ضمن آشنایی بیشتر با جنبههای مختلف زبان به طور اعم، با اصول نظری، روشها و شگردهای تدریس با عنایت به نیازهای جامعه، آشنایی مطلوب حاصل میکنند.

وضعیت ادامه تحصیل

رشته آموزش زبان از نظر ادامه تحصیل دارای شرایط خوبی است. این رشته در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و تا چند سال آینده هم به تعداد دانشگاه‌هایی که در داخل کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته می‌نمایند افزوده خواهد شد.

آینده شغلی

در بین سه گرایش مجموعه‌ زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی بیشترین میزان جذب مدرس، مولف، مشاور و محقق را در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزاد و یا دولتی دارا می‌باشد.

فارغ‌التحصیلان این رشته از نظر بازار کار شرایط نسبتاً مناسبی دارند. بیشتر فعالیت‌های آن‌ها به آموزش زبان مربوط می‌شود؛ از تدریس در مؤسسات خصوصی آموزش زبان گرفته تا تدریس در دانشگاه ها، همکاری با مجلات و روزنامه‌های خارجی منتشرشده در داخل کشور، همکاری با صدا و سیما در بخش دوبله کردن فیلم‌های خارجی، همکاری با شرکت‌های مسافرتی به عنوان راهنمای ‌تور و....

مدیرگروه: دکتر سمیه تصدیقی

کارشناس:خانم الهه دلیرنسب

 

تلفن تماس: 44338030-021

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است