شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
خدمات الکترونیکی
آیین نامه ها
سایر
گروه دروس عمومی

گروه دروس عمومی

دروس عمومی شامل فارسی عمومی، تربیت بدنی و زبان انگلیسی میباشند.

زبان فارسی عمومی

امروزه نقش زبان در پیشرفت و نفوذ علمی بیش از پیش معلوم شده است. مقام معظم رهبری در سخنانی، بر گسترش زبان فارسی و افزایش نفوذ فرهنگی آن در سطح جهان تاکید نمودند. ایشان زبان فارسی را دارای ظرفیت و گنجایش برای دقیق‎ترین و ظریف‎ترین علوم و دانش‎ها دانستند و تاکید کردند مسئله حفظ زبان، مسئله بسیار مهمی است و به اهتمام ویژه نیاز دارد.

بر این اساس، گروه ادبیات موسسه آموزش عالی آل طه تلاش می‎کند با تکیه بر این مهم، علاوه بر آشنا کردن دانشجویان با ادب کهن فارسی و مشاهیر ادبی و نیز معرفی ادبیات سبک نو و اهتمام بر حفظ زبان فارسی و دوری از استفاده از اصطلاحات غربی به جای معادلهای فارسی، دانشجویان را با ادبیات دفاع مقدس و مقاومت نیز آشنا نماید.

زبان انگلیسی عمومی

زبان عمومی به منظور آمادهسازی دانشجویان برای مطالعه زبان عمومی و نهایتاً زبان تخصصی و استفاده از متون تخصصی رشته مربوطه ارائه میگردد.

هدف از این درس، آشنایی کلی دانشجویان با زبان انگلیسی به‎عنوان زبان دوم و مهارتهای آن اعم از گفتن، شنیدن، نوشتن و خواندن می‎باشد.

اهداف برگزاری این درس به طور خلاصه عبارت است از:

·         افزایش دایره لغات؛

·         آشنایی با تلفظ لغات؛

·         افزایش درک مطلب و توانایی خواندن متون انگلیسی؛

·         افزایش مهارت در ترجمه متون و...

 

تربیت بدنی

مقام معظم رهبری بارها بر اهمیت ورزش در تعالی روح و پرورش جسم تاکید کرده‎اند. ایشان ورزش را زمینه‎ساز بروز قدرت‎ها و پرورش استعدادها ذکر کرده و ورزش را در کنار تحصیل و تهذیب، برای جوان ایرانی لازم می‎دانند: «اگر در يك جمله‏ كوتاه از من بپرسند كه شما از جوان چه مى‏خواهيد، خواهم گفت: تحصيل، تهذيب و ورزش.»

 

با توجه به این مهم و اهمیت ورزش در سلامت جسم و پرورش روح انسان، هدف دروس تربیت‎بدنی و ورزش علاوه بر آشنایی دانشجویان با مهارت‎های ورزشی عمومی و آشنایی کلی با فیزیولوژیک بدن انسان و سپس انتخاب رشته تخصصی، پرورش قوای فکری و استعدادهای آنان در کنار تقویت جسم و پرورش آن است.

 

مدیرگروه:دکتر سمیه تصدیقی

کارشناس: خانم الهه دلیرنسب

 

تلفن تماس: 44338030-021

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است