شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
خدمات الکترونیکی
آیین نامه ها
سایر
دانشکده حقوق

گروه حقوق

گروه حقوق مؤسسه آموزش عالی آل طه کار خود را با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی از سال 1391 آغاز نمود و هم‎اکنون علاوه بر مقطع کارشناسی، در دو گرایش حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم‎شناسی در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو میپذیرد.

رشته حقوق یکی از محبوبترین رشتههای داوطلبان گروه علوم انسانی است. دامنه گرایش‏های رشته حقوق گسترده و در کلیه روابط زندگی امروز قابل ملاحظه است.

حقوق خصوصی

حقوق خصوصی یکی از دو شاخه اصلی علم حقوق است. حقوق خصوصی در مقابل حقوق عمومی قرار می‌گیرد که به روابط میان افراد با مأموران دولت و انتظام سازمان‌های دولتی می‌پردازد.

هدف از آموزش این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، تعلیم و تربیت دانشجویان در حوزه حقوق خصوصی و اسلامی به منظور پژوهشهای علمی و تصدی مشاغل قضاء، وکالت،  مشاوره حقوقی و سایر مشاغل مربوط در جامعه می‎باشد.

حقوق جزا و جرم‎شناسی

هدف از آموزش این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، تربیت متخصصاتی با اطلاعات و آگاهی و بینش حقوق کیفری و جرم شناسی و همچنین افزایش دانش حقوقدانانی است که در مسند قضا یا در سمتهای مشاور علمی با مقررات و ضوابط قانونی سر و کار دارند.

دانشآموختگان این گروه میتوانند در موارد زیر ایفای نقش نمایند:

اشتغال به کار قضا، وکالت دعاوی اعم از داخلی و خارجی؛ تدریس و تحقیق در دانشکدههای حقوق؛ سردفتری اسناد رسمی؛ مشاوره حقوقی در مؤسسات دولتی و خصوصی.

مدیرگروه: دکتر مالک رحمتی

کارشناس: خانم نعیمه چهاردولی

 

تلفن تماس:44338030-021

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است