شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
درباره دانشگاه
صفحه اصلی > درباره دانشگاه > امتیاز دانشگاه 
امتیاز دانشگاه

آنچه مهم است روش حاكم بر دانشگاه است كه روش بايد صددرصد اسلامي باشد. مادامي كه حاصل دانشگاه متخصصين مسلمان و متعهد نباشد مطلوب انقلاب نخواهد بود. و اين ممكن نيست مگر اين كه اساس و روش و سيستم در دانشگاه‏ها اسلامي باشد.

مقام معظم رهبری

دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین ارکان فرهنگی کشور از ابتدای انقلاب اسلامی مورد توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی قرار داشت. انقلاب فرهنگی از نخستین گامهایی بود که در جهت همگرایی نظام آموزش عالی کشور با ارزشهای اسلامی برداشته شد. طرح وحدت حوزه و دانشگاه و طرح اسلامی شدن دانشگاه نیز گام­های بعدی بود که نشان از اهمیت خاص اندیشمندان  نظام به دانشگاه در جهت تحقق اهداف بلند فرهنگی و علمی کشور داشت.

همگام با اجرای این طرح ها برخی شخصیتهای برجسته  علمی انقلابی روحانی وارد میدان شدند و با بهره­گیری از حمایت های رهبر معظم انقلاب اقدام به تاسیس دانشگاه و مراکز آموزش عالی با رویکردی انقلابی اسلامی کردند. موسساتی چون دانشگاه امام صادق، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مدرسه عالی شهید مطهری حاصل این تلاش بود.

 

اما تمام مراکز یاد شده به دلیل اختصاص فعالیت در علوم انسانی فاقد توانایی لازم برای تربیت متخصصان متعهد در همه رشته ها بودند. تاسیس مؤسسه  آل طه با همین هدف و رویکرد بود. هم اکنون دانشگاه آل طه به عنوان تنها مؤسسه آموزش عالی جامع است که با رویکرد اسلامی و انقلابی تاسیس شده و در عین حال با برجستگی ممتاز جامعیت رشته ها در علوم پایه و فنی و مهندسی و علوم انسانی فعالیت می­کند.

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است