جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨
اداره کتابخانه
صفحه اصلی > پژوهش و فناوری > اداره کتابخانه و مرکز اسناد رسمی 
اداره کتابخانه و مرکز اسناد رسمی

اداره کتابخانه و مرکز اسناد رسمی و اطلاع رسانی

کتابخانه تخصصی دانشگاه آل طه با هدف کمک به پیشبرد آموزش و پرورش، همزمان با تأسیس مؤسسه آغاز به کار کرد. هم اکنون کتابخانه با مجموعه ای از کتب فارسی و لاتین جهت استفاده اساتید و دانشجویان مشغول به کار است . کتابخانه به صورت سیستم باز در دو بخش مخزن و سالن مطالعه در حال بهره برداری می باشد.

نظر به اهميت كتاب و كتابخانه ، به منظور استفاده بيشتر و كارآمدتر از امكانات موجود در كتابخانه هاي دانشگاه، حفظ و نگهداري منابع و اعمال روش هاي يكنواخت و هماهنگ در خدمات امانت مواد كتابخانه اي، آيين نامه این مرکز در 7 ماده و 7 تبصره تنظيم شده است.

از جمله اهدافی که کتابخانه دنبال می کند پاسخگویی به نیازهای آموزشی برخاسته از برنامه های درسی و یا مطالعات عمومی دانشجویان و همچنین بررسی، شناسایی و پیش بینی نیازهای پژوهشی در زمینه منابع علمی و اطلاع رسانی به ویژه در ارتباط با دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیئت علمی می باشد. حمایت اطلاعاتی از اعضای هیئت علمی برای به روز کردن منابع درسی و اجرای فعال تر نقش آموزشی آنها و فراهم کردن منابع اطلاعاتی لازم جهت پیشبرد اهداف پژوهشی دانشگاه از دیگر اهداف این مرکز می باشد. علاوه بر این گردآوری، سازماندهی، ذخیره، حفاظت ، بازیابی، تحلیل و اشاعه مدارک و اطلاعات از جمله پایان نامه های دوره های کارشناسی ارشد، مجلات علمی و تخصصی و همکاری با کتابخانه ها و منابع اطلاعاتی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و آموزشی داخل و خارج از کشور و ایجاد و راه اندازی واحد سمعی_بصری و همچنین کتابخانهDigital  و Ebook از اهداف پیش روی کتابخانه آل طه می باشد.

لازم به ذکر است در ارتباط با همکاری با سایر کتابخانه ها و منابع اطلاعاتی کتابخانه آل طه تا به حال توانسته با کتابخانه های دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و مؤسسه پژوهشی تاریخ حکمت و فلسفه ایران همکاری های لازم را به عمل آورد.

کلیه حقوق برای مؤسسه آموزش عالی آل طه محفوظ است